Sposób działania

 

Wiązka skupionych ultradźwięków (radiofrekwencja) zastosowana w urządzeniu, dociera do głębszych warstw skóry w postaci bodźca termicznego. Celem, jak i jednoczesnym skutkiem skupionej fali jest naturalna koagulacja białek, jak również włókien kolagenowych. W wyniku czego dochodzi do powstania  mikrostanów zapalnych, ale bez uszkadzania tkanki przyległej oraz powierzchni skóry.

Temperatura wytwarzana podczas zabiegu wynosi od 68 do 72 stopni Celsjusza. Ten zakres temperatur daje najlepsze rezultaty i jest optymalny dla wpływania na kolagen zawarty w skórze.

Ultradźwięki zastosowane w urządzeniu HI’Fusion Aquadermié, przyłożone do skóry nie parzą jej, należy jednak pamiętać o zapewnieniu skórze ochrony i chłodzenia jej w celu uniknięcia ewentualnych poparzeń. Idealnie nadaje się tutaj urządzenie Volumetiq lift z głowicą KRIO.

Sposób działania

 

Dzięki kontrolowanym zjawiskom postawania mikrourazów, we wnętrzu skóry dochodzi do bardzo głębokich procesów regeneracji i przebudowy tkanek. Praktycznie stan ten dotyczy wszystkich poziomów skóry, poczynając od jej najgłębszych warstw.